Covid-19 panepideemia! Viiruse levik mõjutab iga inimest. Parkinsoni tõbi on krooniline haigus ja viirusesse haigestumisel võivad ka Parkinsoni tõve sümptomid halveneda. Olete oma haiguse ja vanuse tõttu riskirühmas

Videokanal

Kas CDNF pidurdab neuronite kängumist ja surma Parkinsoni tõve haigetel?

Loengul räägib Helsingi ülikooli professor ja teadlane Mart Saarma CDNF faktorist (cerebral dopamine neurotrophic factor) ja selle võimalikust innovatiivsest mõjust Parkinsoni haiguse ravis.

Kuigi Parkinsoni haigusel on ametlikult vanust juba paar sajandit, siis efektiivset ravi, mis suudaks muuta haigete elukvaliteeti kardinaalselt, otsitakse siiani. Enim on haigestunuid üle kuuekümne aastaste inimeste seas. Täna on Eestis diagnoositud ligi 4000 Parkinsoni haiget. Parkinsoni tõbi on krooniline kesknärvisüsteemi haigus, mille korral põhilisteks vaevusteks on käte ja jalgade värin ning liigutuste muutumine aeglaseks, kohmakaks ja kangeks. See haigus ei väljendu kõigil haigetel ühetaoliselt vaid kulgeb erinevate kliiniliste vormidena ja erineva kiirusega.

14.11.2020 toimunud virtuaalloengu korrraldas Tallinna ja Harjumaa Parkinsoni haiguse selts Hinno Puhm'i eestvedasmisel.

Youtube link:
https://youtu.be/7uY_9o2RYkU

Loeng venekeelse tõlkega:
Может ли CDNF замедлить смерть дофаминовых нейронов в болезни Паркинсона?
https://youtu.be/74uzQcNBFJY

 

EST | ENG | RUS